Pro zdravý rozvoj vašeho dítěte je velice důležitá i psychomotorická aktivita, pomáhající s rozvojem tělesných pohybů a koordinace. Jedním ze způsobů, jak posílit psychomotorický vývoj vašeho dítěte a navíc jej skvěle zabavit, je vyšívání. Vyšívání posiluje koordinační, emocionální a umělecké dovednosti dítěte a navíc je to skvělá zábava, které se mohou věnovat nejen dívky, ale i kluci.
Jak s vyšíváním začít?
Pokud vaše dítě nemá s vyšíváním žádné zkušenosti, možná mu budou první stehy připadat obtížné. Ale nezoufejte – pro tyto začátečníky existují speciální vyšívací sady s velmi měkkou přízí a natuženou vyšívací mřížkou, díky které budou začátky hračkou. Později, jakmile se malý vyšívač zdokonalí, můžete přejít ke složitějším vzorům pro větší děti.
Výhody vyšívání pro děti
Děti získávají díky vyšívání pocit hrdosti z dobře odvedené práce a potěšení z pozornosti, kterou jim jejich úspěchy přinášejí. Pro zlepšení sebevědomí dítěte je skvělé, když rodiče či prarodiče obdivují výtvory svých ratolestí. Děti se vyšíváním učí úctě k času a práci, které vynaložily na projekty, učí se disciplíně, vytrvalosti, trpělivosti a hospodaření s časem.
Drhání z padákové šňůry
Pokud vaše dítě nemá na vyšívání dostatek trpělivosti, zkuste například drhání z padákové šnůry. Výhodou je, že kromě šňůry a prstů nic víc nepotřebujete a můžete je provozovat kdekoliv. Padáková šňůra je pevná a trvanlivá, takže výrobky z ní jsou velice odolné. Drhání z padákové šňůry je navíc ideální pro děti, které trpí hyperaktivitou či poruchou soustředění. Opakovaná tvorba smyček a uzlů totiž dokáže dítě zklidnit, a stejně jako u vyšívání mu dodá hrdost a sebevědomí nad hotovými výrobky, které mohou být velice dekorativní. Kousek padákové šňůry navíc můžete mít neustále sebou, takže můžete dítě kdekoliv zabavit.