Magazín Tipy a rady

Jak na horko v bytě? Tipy, jak se vypořádat s tropickými teplotami

Extrémní vedra s teplotami vysoko nad 30 °C, to není předpověď pro přímořské destinace, ale takřka každoroční česká realita, které musíme chtě nechtě čelit. Pokud máme k dispozici klimatizaci, vlnu tropického počasí ani nezaznamenáme. Bez ní je to mnohem horší. Co můžete udělat pro to, abyste společně se svými dětmi horko v bytě ustáli? Následující tipy vám prozradí, jak na to.

Mobilní klimatizace

Absenci nástěnné klimatizace můžete vyřešit pořízením kvalitní mobilní klimatizace do bytu. Zařízení lze libovolně přesouvat z místnosti do místnosti a chladit vzduch tam, kde je to právě zapotřebí. Ceny mobilních klimatizací jsou velmi přijatelné a jejich výkon obvykle stačí k tomu, aby v domácnosti opět zavládla tepelná pohoda.

Klíčový je ovšem výběr správného modelu, tedy mobilní klimatizace s optimálním výkonem a případně s některými speciálními funkcemi (odlvhčování, topení…). S tím vám ochotně pomohou odborníci z e-shopu klimatizace.zde.cz. Společnost EPROFI.CZ s.r.o. zároveň nabízí široké spektrum další techniky – v nabídce nechybí ani mobilní topidla či vibrační desky, odvlhčovače a prvotřídní elektrocentrály.

Užitečné informace o mobilních klimatizacích najdete zde.

Větrání

Správné větrání je základem tepelné pohody. Pokud je venkovní teplota nižší než ta uvnitř bytu, nechte okna otevřená. V opačném případě (doma je chladněji než venku) je zavřete. Obvykle je vhodné větrat ráno a během dne okna pozavírat. Můžete do nich umístit prostěradla, která zachytí část slunečního záření.

Nevařte teplá jídla

Stát hodinu u plotny v době, kdy venku panuje tropické počasí, je krajně nepříjemné – a navíc se kvůli tomu ohřívá vzduch. Během tropů preferujte jídla, jejichž příprava nevede ke zvýšení teploty v bytě.

Studená či vlažná sprcha

Není nic příjemnějšího než ochlazení vlažnou nebo studenou vodou. Otužování je navíc zdraví prospěšné, takže není jediný důvod, proč se mu neoddávat i v létě.

Zanechte komentář